Čistící centrum M+M na Firmy.cz

ČISTÍRNA KUSOVÝCH KOBERCŮ DO ROZMĚRU 12m2- ČISTÍRNA KOBERCŮ STARÝ PELHŘIMOV - ČISTÁRNA KOBERCŮ VYSOČINA

Vaše kusové koberce - malé koberce - rohože - předložky - metrážové koberce můžete na základě předešlého objednání dovézt k nám do čistící dílny ve Starém Pelhřimově

EMAIL OBJEDNÁVKA firma-mm@post.cz

TEL: +420 607 802 268 / Volat pouze v pracovní dny 8.00-15.00 Hod.

Koberce jsou stále oblíbenou podlahovou krytinou nejen v domácnostech, ale i ve firmách. Pravidelná údržba koberce prodlužuje jeho život. Nejen, že čištění koberce prospěje samotnému koberci, ale především Vašemu zdraví. V kobercích se rádi zadržují nečistoty o kterých vůbec nevíme, protože nejsou vidět. I proto je třeba koberce pravidelně čistit.

U čištění koberců je kromě čisticích prostředků velmi důležité, jaký stroj na koberec použijete. My jsme vsadili na spolupráci s britskou společností VAX. Tyto vysavače mají světově patentované tři technologie - VAXING, SPIN SCRUBING A TURBO BRUSH. 

Princip VAXING technologie čištění spočívá v turbulentním proudění rozvířeného čisticího roztoku mezi vlákny povrchu a v jeho následném až 93% vysoušením. Díky tomuto patentu a speciálním prostředkům, dokáže VAX velmi účinně bojovat i s alergeny, jako jsou pyly, spory plísní či s roztoči a jejich výkaly. Snadno si poradí i s odstraňováním skvrn domácích mazlíčků.

Princip SPIN SCRUBING technologie spočívá v pětici jemných rotujících kartáčů umístěných ve speciální čisticí hlavě, které vše rychle a důkladně vyčistí, oživí kobercové vlákno, a díky hloubkovému tunelovému odsávání DUAL-V TWIN AIR PATH i vysuší. Princip klepací turbo-hlavice TURBO BRUSH na čištění koberců se vyznačuje rychlostí a bočním sáním hubice. 

Jaké koberce čistíme v naší čistírně koberců?

PA Polyamid (Nylon) – rozlišujeme dva typy polyamidového vlákna PA6 a PA6.6. V celkových výkonnostních charakteristikách, je polyamid nejuniverzálnější a nejodolnější ze všech vláken, které poskytuje vynikající flexibilitu při vytváření různých stylů koberců. Vyniká všeobecnou odolností a trvanlivostí s vynikající barevnou stálostí. Koberce s PA vláknem jsou vhodné pro obytné i komerčních prostory s výbornou tvarovou pamětí a velmi dobrými tepelně - izolačními i akustickými vlastnostmi.

PP Polypropylen - označovaný také jako (Olefin) - polypropylenové vlákno je známo hlavně díky nízké ceně a mimořádné odolnosti proti skvrnám, vyblednutí. Má ovšem nejmenší výkon ze všech typů kobercových vláken, pokud jde o odolnost. Výběr barev u tohoto vlákna je omezen. Velmi dobrá elasticita, vlákna se neohýbají, odolné proti vlhkosti. Vlákno není vhodné jako zátěžové. Vyvarujte se přetahování nábytku po povrchu, protože vlákno by se mohlo roztavit a vlákna se slijí dohromady. Vzhledem k tomu, že není tak pružné jako ostatní vlákna, polypropylen je obvykle používán ve smyčkových konstrukcích, ve kterých je menší potřeba pro lepší odolnost.

PES Polyester - hlavní výhodou koberců z polyesterového vlákna je, že jsou měkké s jasnými barvami, mechanicky odolné, nekroutí se a mají tendenci se vyrovnávat. Polyester je přirozeně odolný proti skvrnám a vyblednutí. Polyester není tak odolný jako polyamid, ale v ložnici bude fungovat dobře.

PTT Triexta - je nové polyesterové vlákno schválené v roce 2009 jako nový typ vlákna. Poskytuje výjimečnou trvanlivost, měkkost a odolnost proti skvrnám.

PAN Akryl - jedno z prvních syntetických vláken používaných k výrobě koberců. Akrylové vlákno je známo pro svoji odolnost vůči nečistotám, plísním, molům a blednutí. Akryl je k dispozici v široké škále barev, je podobný vlně.

Vlna - je považována za prémiové vlákno, protože je nehořlavé a přírodní. Koberce z vlny jsou velmi měkké a příjemné na dotek. Mají vysoké akustické a tepelné izolační vlastnosti, což znamená menší ztráty tepla z místnosti a udržují přirozenou vlhkost v místnosti. Vlna je vysoce odolná vůči nečistotám, otěru a odsazení. Mírně deformované vlákna se rychle vrátí do své původní podoby. Tyto vlastnosti se odráží v ceně, ale vlněný koberec vydrží po dlouhou dobu.

Bavlna - koberce z přírodního vlákna bavlníku zabírají méně než 1% z celkového prodeje koberců. Zatímco bavlněné koberce jsou měkké a pohodlné na chůzi, jsou také náchylnější vůči skvrnám. Bavlněné vlákno je odolnější než hedvábí ale méně pružné.

Hedvábí - koberce z přírodního hedvábí jsou spolu s vlnou tím nejkvalitnějším a nejkrásnějším materiálem pro výrobu koberců. Jsou jemné, s maximální hustotou vazby, vysokým leskem a nejvíce ceněné. Přírodní hedvábí vykazuje v mnoha parametrech, jako je tažnost, lesk či ohebnost, lepší parametry než hedvábí umělé.

Mořská tráva - rostlinné vlákno s teplým a přirozeným vzhledem, které umí přijímat a odevzdávat vzdušnou vlhkost. Mořská tráva na omak jemná. Velkou předností je, že z ní snadno setřeme například vylité tekutiny, proto se hodí do kuchyně.

Sisal - vlákno, které se získává z listů agáve sisalové s velmi hrubou povrchovou strukturou. Vlákno je silně hygroskopické, má vysokou pevnost v oděru a odolnost proti vlhku. Je odolnější oproti mořské trávě, jelikož je mastnější.

čištění koberců - čištění schodišťových koberců - čištění kancelářských koberců - čištění kusových koberců - čištění koberců pelhřimov - čištění koberců jihlava - čištění koberců jindřichův hradec - čištění koberců tábor - čištění koberců vysočina - čištění koberců jihočeský kraj - čistící dílna pelhřimov - čistírna koberců pelhřimov - impregnace koberců - hloubkové čištění koberců - šetrné čištění koberců - čištění kusových koberců pelhřimov